تکنولوژی فیت فرم فانکشن

FIT, FORM, FUNCTION

شرکت جاینت دوچرخه ها و لوازم جانبی طراحی شده برای بانوان را با نام تجاری LIV تولید می کند. تفاوت دوچرخه های LIV و GIANT تنها در رنگبندی و تزیینات آنها نیست بلکه، دوچرخه های LIV تماماً از ابتدا برای بانوان طراحی شده اند. لباس و لوازم جانبی هم کاملاً با نیازهای بانوان تغییر یافته است.

فلسفه طراحی 3F

FIT.1 به دلیل تفاوت در فیزیک بدنی مردان و زنان از لحاظ تقسیم وزن و مرکز جرم، زاویه بندی و اندازه ی دوچرخه متفاوتی نسبت به مدل های مردانه مورد نیاز است. محل قرارگیری مرکز جرم خانم ها پایین تر از آقایان است و تمرکز نیرو برای خانم در قسمت پایین بدن می باشد، پس برای تمرکز جرم و تعادل باید نسبت به توپی تنه توزیع و تقسیم شود تا اتاف انرژی کمتر، راحتی سواری و تعادل بهتری را داشته باشند.

تغییرات طراحی در دوچرخه های LIV
– زاویه بدن: LIV در هر رشته و هر سطح دوچرخه سواری با تغییر هندسه تنه، زاویه بدن دوچرخه سوار را، با توجه به فیزیک بانوان و کارایی در آن رشته تنظیم می کند.
– زاویه زین: طراحی زین با زاویه مناسب در هر مدل، امکان قرار گرفتن مرکز جرم بانوان را بر توپی تنه ی دوچرخه می دهد، در نتیجه اتاف انرژی کاهش و راحتی سواری افزایش پیدا می کند.
– زاویه پیشانی: این زاویه نسبت به نوع رشته و هماهنگ با زاویه بدن و زاویه زین طراحی می شود تا کنترل و راحتی سواری بیشتری حاصل شود.
– طول کرپی: با توجه به سایز چرخ و انتقال وزن دوچرخه سوار به توپی تنه انتخاب می شود و خستگی در دست ها و شانه را کاهش می دهد.
– طول فرمان: مناسب با فیزیک بدن بانوان و کوچکتر بودن عرض شانه ها.

3f tech1

FORM.2 رنگ بندی و طراحی جدید برای دوچرخه های LIV در سه رده X ROAD, ON ROAD و OFF ROAD با لباس ها و لوازم جانبی LIV هماهنگ هستند و این هماهنگی بانوان را به خرید این محصولات تشویق می کند.

3f tech2

FUNCTION.3
– لایه گذاری بهینه شده تنه های کربن:
طراحی و روند ساخت و لایه گذاری بدنه های کربن LIV نسبت به فیزیک بدنی بانوان بهینه شده، به صورتی که نقاط متفاوتی از مدل های آقایان تقویت می شود. این تفاوت در کیفیت سواری و کم کردن وزن تاثیر خواهد گذاشت.

– قطعات محرکه:
انتخاب سیم دنده و لوازم دوچرخه، همه با در نظر گرفتن اندازه و نسبت دنده های مناسب برای بانوان صورت می گیرد.

– زین: بهترین زین مناسب برای بانوان.
زین LIV در دو رده ی FORWARD و UPRIGHT با تکنولوژی PARTICLE FLOW بر روی دوچرخه های LIV نصب شده است که بهترین زین موجود برای بانوان در هر رده می باشد.

3f tech3

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.